Antyki – zakupy

nullPewnie nie jeden z nas marzył o tym, aby zostać szanowanym zbieraczem antyków. Jednakże zanim zabierzemy się za kupno czegokolwiek, powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, w jaki sposób bezpiecznie i pewnie wyceniać antyki.

Niezależnie od tego, gdzie udajemy się nabyć antyki, musimy mieć świadomość, że możemy paść ofiarą oszustwa. Co prawda w domach aukcyjnych nie ma podrobionych antyków, ale tam mogą być wystawiane rzeczy, które zostały wstawione do tego miejsca w sposób nielegalny. Spójrzmy, punkt po punkcie co jest istotne, abyśmy mogli na spokojnie zostać antycznymi zbieraczami.

śledźmy dokładnie ogłoszenia domów aukcyjnych, kiedy wystawiają one antyki. Jest to ważne, w momencie kiedy szukamy naprawdę ciekawych okazji. Domy aukcyjne, jak wiadomo chcą zarobić, więc o wiele wcześniej emitują odpowiednie broszury, gdzie zawarta jest informacja jakiego rodzaju dawne precjoza będziemy mogli zakupić. Mając wgląd w dokładną listę antyków, wystawionych do licytacji, możemy łatwo odnaleźć inne informacje, odnoszące się do sytuacji związanej z tym, czy dany przedmiot nie jest na przykład poszukiwany przez policję, jako skradziony,

jeżeli udajemy się na zakupy, do miejsc typu antykwariat, to powinniśmy mieć świadomość, że nie zawsze rzecz którą chcemy kupić, jest właśnie drogocenna. Dlatego, na początku należy poprosić właściciela antykwariatu, aby nam przedstawił specjalne dokumenty, potwierdzające tożsamość produktu. Jeżeli to za mało, to w momencie finalizacji zakupu, powinniśmy zabrać ze sobą specjalistę, rzeczoznawcę, który fachowym okiem dojrzy czy rzeczywiście zakupujemy rzecz wartościową,
wystrzegajmy się super okazji, nie nabierajmy się na szybką możliwość zakupu starej rzeczy, w drugim obiegu. Jak doskonale wiadomo, tego typu okazje, to sytuacja, w której ludzie o szemranej reputacji pragną nam coś sprzedać. Nie zawsze takie przedmioty pochodzą z legalnego źródła, zatem można powiedzieć, iż kupując je, stajemy się paserami.

nullStosując się do powyższych rad, jeżeli będziemy ich przestrzegali, to powinniśmy mieć niemalże 100% pewność, iż w posiadanie dóbr antycznych wchodzi legalnie, że przedmioty tego rodzaju są rzeczywiście antykami o sporej wartości.
Nie liczmy, że rzeczy o sporej wartości nabędziemy za przysłowiowy grosz. Wszystko ma swoją wartość, za którą należy zapłacić odpowiednią cenę.