Na czym polega technika zdobienia serwetkami?

Decoupage – jak wygląda technika zdobienia serwetkami?

Decoupage posiada zaskakująco długą historię. Jest to technika dekorowania, która pozwala przemianę zwykłych drobiazgów w niezwykle dekoracyjne i piękne bibelociki. W ostatnim czasie dekupaż stał się wyjątkowo popularnym zainteresowaniem. Bardzo wiele ludzi decyduje się na rozpoczęcie tworzenia wyjątkowych drobiazgów. Sprawdź jak to się robi!

Decoupage – co to jest?

Dekupaż jest to  w zasadzie przymocowywanie klejem wycinanek wyciętych z papieru na różne puzderka, szkatułki i różnego rodzaju płaskie przedmioty. Do tego celu wykorzystuje się zarówno specjalistyczny papier ryżowy, jak i zwyczajne serwetki. Subtelne wzory nakleja się niezwykle cienkimi warstwami. Gotową ozdobę utrwala się lakierem, by nie powstały odpryski, a obraz się trzymał. Dzięki temu ozdobić można prawie każdą rzecz o nieporowatej powierzchni. Idealnie zabezpieczony dekupaż jest odporny przez wiele lat. Najczęściej ozdabia się tak wykonane z drewna pudełka, lecz nie tylko. Tak naprawdę nie istnieje materiał, na który nie da się przenieść serwetkowej dekoracji. Idealnie sprawdza się rzecz jasna papier innego rodzaju, również metal, szkło, naczynia ceramiczne czy materiał. Dla każdego rodzaju wykorzystywanego tworzywa metodologia jest różna, należy zwrócić na to uwagę.

Technika dekupażu –jak szukać inspiracji?

Decoupage staje się coraz bardziej ceniony. coraz więcej osób zajmuje się tym hobbystycznie i non stop chwalą się swoimi pracami na tematycznych blogach. Inni natomiast osiągnęli w technice dekupażu mistrzostwo i pracują nad tym profesjonalnie, wytwarzając wyroby z najwyższej półki, hand made i zrobione z wyjątkową dbałością o każdy szczegół.

Warto w tym miejscu polecić pewien wyjątkowy blog. Znajduje się na nim mnóstwo ozdób, pomiędzy którymi pojawia się coś do dekoracji pokoju oraz liczne ozdoby, które wprawią w wyjątkowy nastrój. Na blogu Decorinspire.pl znajdziesz wzory do wytwarzania opakowań i koszyczków na różne okazje, a to nie koniec długiej listy. Prowadząca go Artystka prezentuje między innymi jak wykonać piękne, dekoracyjne pudełko na wino, idealne z okazji ślubu czy rocznicy – http://decorinspire.pl/dekoracyjne-pudelko-wino-okazji-slubu. Pudełko takie to doskonały pomysł na prezent nie tylko dla konesera win. Praktycznie można w nim bowiem przechowywać również inne alkohole i przedmioty o podobnych gabarytach.