Pomagamy w optymalnym wyborze wiatrówki.

Rewolwer lub karabin, czyli materiał o tym jaki rodzaj wiatrówki nabyć. Wiatrówki bez zezwolenia da się podzielić w 2 główne gatunki. Jednym z nich to wiatrówka-karabin, drugi stanowi wiatrówka-pistolet. Wszelki rodzaj obu tych broni posiada naturalnie swoje plusy i minusy.

dwie wiatrówki sprężynowePrzed zakupem miłośnik wiatrówek ma konieczność podjąć decyzję, zaliż preferuje on karabinki czy pistolety. Z wyborem wiążą przeróżne specyfikacje, jak np. odległość rażenia, jakość zniszczenia czy metoda chowania wiatrówki. Wiatrówka pistolet nadaje się przy celowaniu na odległości około 15 metrów. da się strzelać w opisany sposób do puszek oraz ciekawszych rzeczy. Ogromną przewagą pistoletów jest mały gabaryt, czyli nietrudno schować do plecaka i wziąć ze sobą na za miasto. Drugą cechą pistoletów jest autentyczny charakter. Wiele z nich to rekonstrukcje oryginałów. Taki sam może być nie tylko prezencja, ale również rodzaj wkładania nabojów oraz strzelania. Przewaga wiatrówek działa na zasadzie sprzężonego powietrza. Wymienialne naboje można zakupić w niejednym sklepie internetowym oraz miejscowym.

Równie popularnym rodzajem są karabinki. Da się mierzyć z nich z odległości większego niż 15 metrów. W porównaniu do pistoletów są celniejsze, nawet dla laików, jacy tylko zaczynają własną zabawę z karabinkami i pistoletami. Również ich rażenie jest mocniejsze, zdarza się z tego powodu przestrzelać tarcze na przestrzał. Także kształt karabinu o podłużnej lufie pozwala wybranie dobrej pozy do oddawania strzałów, również amatorom. Dzięki temu wystrzeliwane strzały są silniejsze i celniejsze. Aby dowiedzieć się jakie wiatrówki karabinki są najmocniejsze warto prześledzić ten ranking www.bunqer-militaria.pl/najlepsze-wiatrowki-bez-zezwolenia-ranking/ prezentujący modele dostępne bez zezwolenia w sprzedaży wysyłkowej. Znajdziemy tam profesjonalne wiatrówki PCP napędzane co2 czy też klasyczne wiatrówki sprężynowe dostępne w przystępnej cenie. Dla osób oszczędnych ciekawą opcję mogą stanowić modele PCA, które napędza się przy użyciu specjalnej pompki.

wiatrówka sprężynowa Benjamin CrosmanWadą wiatrówki długiej jest jej rozmiar i spory waga. Z tego powodu koniecznie powinno się poza wiatrówką zakupić także pokrowiec na karabin. Wyśmienitej jakości pokrowiec zapewni bezpieczne odkładanie karabinu tak samo w trakcie eskapady, jak i po wycieczce. Wiatrówki długie i krótkie dostają podobne wartości oraz da się je nabyć w każdym sklepie z bronią. Oba rodzaje można dostać bez zezwolenia. Wystarczy być 18-latkiem, nie potrzeba kończyć kursów. Decyzja pochodzi więc od ”widzimisię” amatora broni. Wiatrówki pistolety są kompaktowe, łatwo je bez problemu zabrać  wszędzie. Z drugiej strony wiatrówki są celniejsze i da się strzelać z nich z odleglejszego dystansu. Pod względem wartości nie ma ważniejszej różnicy.